Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní výstava Prague Expo Dog 1.5.2016

10. 5. 2016

            Tak jsme si po dlouhé době s Chuckem vyrazili na výstavu. Tentokrát to byla Praha, mezinárodní výstava. Nemáme to do Prahy daleko, tak „proč ne?“ Přihlášeného jsem měla jen Čakouška, protože Cody je ještě mladý a bohužel ten hlavní důvod byl, že jsem jela sama. Manžel mě tentokráte nemohl doprovodit a dva bych sama nezvládla. Opět se ukázalo, že „chca – nechca“ si budu muset pořídit nějaký vozík, abych měla v čem ty své dva rošťáky přepravovat, když budu nucena jet sama. Přiznám se, že jsem byla lehce nervózní, protože už jsme dlouho nikde nebyli.  A druhý aspekt byl mnohem silnější, protože jsme měli nakročeno na titul Junior šampion. A ta vůle a chuť vyhrát, dosáhnout na tuto metu, byla veliká.  

            Na výstavišti byl docela mumraj, jako vždy spousta krásných plemen. Musím říci, že když to tak člověk vidí vše pohromadě, nevěděla bych, jaké plemeno si vybrat. Každé má své pro a proti, každé má své kouzlo a krásu. Jsou to prostě nádherná zvířata a je radost se na ně koukat. Naše návštěva Prahy a výstaviště byla mírně handicapovaná nepřítomností Petra, ale tuto roli nádherně přijali naši přátelé Renata s Honzou, kteří nás s„Miloušem“ vzali pod svá křídla. Vozík statečně uvezl můj batoh a i nahoře se našlo místečko pro Čakouška. Pravdou je, že jsme tentokráte chudí o fotografický záznam, což mě docela mrzí, ale nakonec jsem využila profi fotografa a nechala zhotovit 2 fotografie mého šampióna. Tímto se dostávám k meritu věci! Soutěžili jsme a zvítězili! Paní rozhodčí Marii Maruškové se velice líbil, dostal krásný posudek (za což jí velice děkujeme),  a to hlavní je, že ocenění bylo: V1, CAC, res. CACIB, což nám zajistilo splnění podmínek pro udělení titulu Junior šampion! Milouš sice nechápal, proč mám takovou radost, pro něho byl důležitý pamlsek, který si zasloužil, ale panička dobře věděla, z čeho se raduje. Byl moc šikovný a tak máme už pěkný kus cesty za sebou.

chuck.jpg

            Teď už to asi nevzdáme a zahájíme útok na další titul - na Českého šampiona! A to hnedle záhy, protože v termínu 14. - 15. 5. 2016 se koná na Zbraslavi Klubová a Speciální výstava, na které samozřejmě nemůžeme chybět! Důvody jsou dva - jednak jedeme soutěžit (tentokrát se už bude snažit i Codík, bude to jeho premiéra) a  jednak se moc těšíme na lidičky, kteří nám za tu dobu přirostli k srdci a rádi s nimi strávíme víkend. Notabene, když nám ještě rosničky slibují nádherný a velmi teplý víkend. Ubytování je zajištěno, volno naplánované, auto jezdí, stěrače stírají, takže co nám vlastně chybí ke štěstí!!! A tímto se s vámi, milí čtenáři zatím loučím, pokračovat budeme až po Zbraslavi. Držte nám palce!

laugh Iva

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář