Jdi na obsah Jdi na menu
 


Problémy s krmivem

2. 12. 2015

            K tomuto článku mě přiměly naše vlastní starosti s krmením pejsků. Nevím jakou máte zkušenost, ale u nás se projevila nechuť ke granulkám. Naopak - masíčko z konzervy, to teda určitě ano, to pejsci nikdy neodmítnou. Pravda je, že jsou rozmazlení, to nebudu zastírat. Nicméně spousta z vás, přátel na facebooku, máte stejné starosti a problémy, které jsme nejednou společně řešili. Tyto diskuse probíhají napříč fcb ve všech psích skupinách a je úplně jedno, o jakou rasu pejska jde. Žádáte radu, zkušenosti jiných chovatelů a já vám tady nabízím své vlastní. Má kolegyně chová také pejsky a přiměla mě vyzkoušet krmivo, kterým sama krmí. Jsou to za studena lisované kousky, jak pro malé, tak i velké psy. Receptura je sestavená podle přírodního vzoru; 50 až 65% jehněčího masa z volného chovu ovcí a z mořských ryb. Tento velký podíl masa odpovídá výživovým potřebám psů. Vláknina čistí střeva, jsou přidány přírodní vitamíny, nikoli umělé, které zatěžují organismus, přiměřený obsah tuků a bílkovin poskytuje široké zaopatření a tvoří tak optimální základ výživy aktivních psů. Ideální je kombinace s BARFem - přikrmováním syrovým masem. Jiná sušená krmiva nabobtnávají v žaludku a způsobují problémy s možností přehození, nebo zauzlení, což je velmi nebezpečné. Krmení je možné namáčet do vody či vývaru, anebo krmit v suchém stavu, aniž by toto nebezpečí hrozilo.

cody1.jpeg

 

           Když jsme si přivezli Codyho, již jsem měla na zkoušku  krmení připravené a musím říci, že na něho malý přešel bez jakéhokoliv problému. Baští v pohodě a dokonce s tímto druhem krmiva nemá problém ani náš Čakouš, který již byl skutečně rozmlsaný. Musím zdůraznit, že se jim střeva krásně vyčistila, stolice tolik nezapáchá a oba pejsci se po něm cítí velice dobře. Řekla bych jako laik i zdravě. Jsem spokojená a myslím, že tímto jsou naše problémy "čím krmit" (samozřejmě prioritou je zdravě!) vyřešeny.

            Při založení stránek jsme se s Petrem shodli, že budou i do budoucna nekomerční. Vzhledem k tomuto tématu si však přece jen dovolíme vložit banner na vhodné a zdravé krmení, se kterým my sami máme jen tu nejlepší zkušenost. Projděte si naše doporučení a především vyzkoušejte, výsledek uvidíte sami. Uvítáme i vaše názory a zkušenosti, které jste nejen s tímto krmením, ale i jinými kvalitními doplňky a přírodními vitamíny sami udělali. Zřejmě všichni chceme svým miláčkům dopřát to nejvhodnější. Zdravý pes v kondici je tou nejlepší odměnou.

Iva

chuck1.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

To nejlepší co můžeme našim miláčkům dopřát

(Stanislava Vraná, 20. 1. 2016 12:53)

Předem, nádherné stránky.
K této stravě mě navedla skvělá chovatelka paní Renata Volšická "REVOKA".
Erníček miluje jak živou stravu tak za studena lisované granulky. Všem doporučuji.
Všem krásný den bez chemie.
Stáňa

Re: To nejlepší co můžeme našim miláčkům dopřát

(Iva, 22. 1. 2016 10:39)

Díky Stáňo za pochvalu a také za podporu tohoto způsobu krmení, včetně příspěvku na našich stránkách. Velice si toho vážím, a ano paní Volšická rozhodně ví, co je správné :-)
ať se Vám daří a zůstaňte věrná našim stránkám.

Nadšení z barfování

(Denisa, 15. 1. 2016 11:47)

Dobrý den,
velice ráda bych poděkovala Ivě za to, že mě odkázala na stránky Barona... poznali jsme nový svět ve výživě našich pejsků a jsem tomu velmi ráda. Měla jsem problémy s krmivem hlavně s Genninkou, byla vybíravá, chudáček jedla jenom, když už měla velký hlad a viděla jsem na ní s jakou nechutí se pouštěla do granulek. Ani vařené jídlo jí nejelo atd. moc jsem si nevěděla rady...
A pak to přišlo...prostudovala jsem si stránky o barfu a byla jsem nadšená. Okamžitě jsem objednala vzorky jejich za studena lisovaných granulí a syrového masa....na nic jsem nečekala, tedy žádné vyhladovění jak radí na Baronu atd..my jsme do toho skočili rovnou.. No a co se událo, to nás velmi překvapilo. Holky začaly baštit jako o život. Střídám syrové maso se zeleninou + ovoce+ lososový olej atd..a i granulky. Holky jsou nadšené, vždy je v misce vymeteno. Takže se toho nebojte a vyzkoušejte... My jsme teď všichni moc spokojení a holky nejvíce. Ještě jednou díky. A Ivo šup ke mně s novými nápady atd..budu se těšit. Přeji všem krásné dny. Denisa

Re: Nadšení z barfování

(Iva, 16. 1. 2016 17:59)

Milá Deniso,
velice mě těší, že výsledek je velmi pozitivní a že se Vám naše rada vyplatila. I my jsme začali krmit barfem i granulkami, dělám vývary se zeleninou pro zpestření, které jim přimíchám ještě do masa a je to jako o život. Vše vymeteno. To podstatné však je, že je to krmivo přírodní, žádná chemie, bylinky a kluci po něm nádherně prospívají, mají dobrou kondičku a co mě velice těší, věř nebo nevěř, dokonce po něm krásně voní, žádný pach psinky, když přijdeme z venku do tepla, nádherná růžovoučká kůže, prostě mohu říci jen samé nej...... Takže každému, kdo to chce vyzkoušet přeji, aby se mu dařilo, a jeho zvířátko prospívalo.
Vám Deniso děkuji za krásný příspěvek.

Nevím

(Dana, 5. 12. 2015 13:39)

Pěkný den,
měla bych strach krmit syrovým masem,ale granule slisované za studena,bych mohla zkusit.Riunka samotné granule nejí a musím ji k tomu přidat,kousek vařeného masa a trošku granulky namočit,aby by to bylo měkčí.

Re: Nevím

(Iva, 5. 12. 2015 16:35)

ano Danuško, uvařte čistý vývar se zeleninou, a tím jí granulky můžete namočit, jsem přesvědčená, že jí budou chutnat

Jsem z toho jelen :-)

(Denisa, 3. 12. 2015 23:08)

Ivo a kde to seženu..?? Zkusila bych to...Gennuška je taky rozmazlená a jen tak něco ji nejede...ted mi uzira zradlo pro stene a to sve ani omylemmmmm......:-(

Re: Jsem z toho jelen :-)

(Iva, 4. 12. 2015 16:58)

Deniso, v pravém pruhu je odkaz na baner, žlutý, pod kontaktem :-) přes něj se tam dostanete..