Jdi na obsah Jdi na menu
 


S pejsky na vodě VIII.

28. 7. 2017

dsc_1789.jpg

     Poslední celý den ve Frísku trávíme v Hindeloopenu. Dopoledne u moře, povalování v trávě, nebo na pláži, po obědě opět procházky, focení, nákupy drobných dárků. Krásné místo … Navečer už jen krátká plavba zpět na základnu do Koudumu. Musíme uklidit loď a připravit ji na ráno k předání. Poslední noc na lodi jsme přímo v loděnici. Frísko se s námi loučí opět po svém – celou noc prší. Poslední ranní procházka s pejsky po Koudumu a už frčíme domů. Na dálnici je to o něco lepší, než před týdnem. Provoz houstne naštěstí jen v protisměru. Je znát, že v Německu právě začaly prázdniny. V Krušných horách se k nám připojí bouřka. V průtrži s přívalovým deštěm přijíždíme domů. „Přivezli jste vodu!“ říkají všichni kolem. V ČR byly mezitím tropické dny a všude neuvěřitelné sucho.

dsc_1808.jpg

     Sedím opět u PC, s pejsky u nohou poslouchám hudbu, přehrabuji se už jen ve vzpomínkách – spoustě fotografií a záběrů z kamery. „Tak, jaké to bylo?“ ptají se všichni kolem.

„A víte co, já vám o tom napíšu… tak si tedy počtěte!“ cool

 

     Chtěl bych ještě poděkovat celé naší posádce – každý z nás splnil svou roli na výbornou (pluli jsme opravdu na lodi a ne v ponorce, a to je moc fajn). Také děkuji lidem, kteří nám, začátečníkům, pomohli splnit si opět jeden sen – paní Petře Boškové z agentury „hausboty4u.cz“ za pomoc při zajištění lodi i vyřízení všeho potřebného, kapitánovi Davidovi Hrdinovi za zasvěcení do praktické stránky plavby na Vltavě, společnosti Dutch Masters, ale i jiným neznámým lidem, kteří dokázali na net „zavěsit“ skutečně užitečné informace. No a nakonec našemu Chuckovi a Codymu za to, že to zvládli a „nezlobili“.  Za odměnu je už za týden čeká jiný šálek kávy -  klasické české léto na Šumavě!  Přejeme všem hezké léto!

Petr a Iva

img_20170705_111242.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Závěrem

(Iva, 28. 7. 2017 13:50)

I já sama za sebe musím říci, že to Petr báječně připravil a rovněž všechno krásně sepsal. Tentokrát jsem to nechala na něm a řekla jsem si, že ke každé kapitole doplním ještě nějaký svůj postřeh. Přeci jen jsme to každý z nás viděli a vnímali po svém. Jinak opravdu musím souhlasit s Janou a Honzou, že to byl báječný týden s přáteli, strávený na vodě. Ovšem bez Honzovi statečné pomoci s přezdívkou " bidlo", Janičky povzbuzující kafíčko, které přišlo vždy v pravou chvíli a společně strávené chvíle u dobrého českého zlatavého moku a kvalitní whisky by to byla úplná nuda. Každý až v takovýchto situacích si uvědomí, jaké přátele. Nemusíte spolu trávit každou volnou chvíli, můžete být od sebe na míle vzdáleni, ale ty společné okamžiky, které se rozhodnete společně strávit potom opravdu stojí za to! Díky přátelé a Petře za super dovču!

S pejsky na vodě VIII.

(Jana a Honza, 28. 7. 2017 13:29)

Já a Honza chceme poděkovat Ivě za super zvládnuté kormidlování a Petrovi za perfektní přípravu všeho co se týkalo lodi, kanálů a městeček.
Odjížděli jsme s obavami, jak celý týden zvládneme ve čtyřech na 25m2 , plus dva psi.
Ale vše proběhlo super. Týden utekl jako voda a zůstaly nám parádní vzpomínky a nezapomenutelné zážitky, které Petr s Ivou báječně sepsaly.
Ještě jednou díky Jana a Honza